NASZE USŁUGI

STRZYŻENIE

Szczegóły usługi

skracanie włosa na określoną długość, głównie przy użyciu maszynki elektrycznej oraz nożyczek. Strzyżenie powinno być zgodne ze standardami Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI), standardy te zawierają szczegółowy opis cech psów danej rasy. W salonach istnieje również możliwość strzyżenia kotów oraz psów nierasowych.

TRYMOWANIE

Szczegóły usługi

ręczne usuwanie wyłącznie martwych włosów, bez naruszania żywych. Polega na takim pociąganiu końców włosów, by usunąć z torebek włosowych tylko te, które są już martwe. Usuwanie martwych włosów nie szkodzi psu i zupełnie go nie boli. Przerzedzenie w ten sposób fryzury ułatwia wzrost nowych włosów i zapobiega powstawianiu filców czy kołtunów, wzmaga tez nasycenie barw na psach kolorowych i stanowi zdrowy i ożywczy masaż skóry.

CZESANIE

Szczegóły usługi

usuwanie luźnego martwego włosa wraz z podszerstkiem lub bez podszerstka przy pomocy szczotek i trymerów. Rozczesanie sierści jest konieczne szczególnie w przypadku  długowłosych ras. Zabieg ten jest niezbędny dla uzyskania perfekcyjnej fryzury. Zapobiega także powstawaniu odparzeń pod skołtunioną sierścią. Pozwala na odpowiednie przygotowanie futra do strzyżenia.

ROZCZESYWANIE

Szczegóły usługi

usuwanie sfilcowań i kołtunów, jakie powstały w sierści psów średnio i długowłosych przy jak najmniejszym ubytku włosa. Zabieg wykonywany jest ręcznie przy użyciu grzebieni oraz preparatów ułatwiających rozczesywanie i środków zapobiegających łamaniu się włosa.

KĄPIEL

Szczegóły usługi

usługa uznawana za standard w salonach pielęgnacji zwierząt. Do kąpieli stosowane są kosmetyki i preparaty przeznaczone specjalnie dla zwierząt dobrane przez groomera do szaty psa i oczekiwanej fryzury, jak również pod względem zgłoszonych alergii przez właściciela. Kąpiel to zabieg, który pozwoli przede wszystkim usunąć brud, martwe komórki z naskórka oraz inne zanieczyszczenia ze skóry i sierści. Dodatkowo dotlenia cebulki włosowe, odżywia skórę oraz sierść.

KOSMETYKA ŁAP

Szczegóły usługi

zabieg ten odżywia, zapobiega podrażnieniom oraz zabezpiecza poduszki łap przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Regularne usuwanie włosów spomiędzy poduszek chroni przed przyklejaniem się do łap brudu, soli czy śniegu.

USUWANIE INSEKTÓW

Szczegóły usługi

w przypadku wykrycia insektów (zazwyczaj pcheł lub kleszczy) groomer jest zobowiązany do ich usunięcia.

PERFUMOWANIE

Szczegóły usługi

perfumowanie przedłuża świeżość włosa, odżywia strukturę szaty, a także zapobiega filcowaniu i plątaniu się włosa. Dłużej możemy cieszyć się pięknym zapachem naszego Przyjaciela.

CZYSZCZENIE USZU

Szczegóły usługi

zabieg ten polega na usuwaniu woskowiny i brudu za pomocą specjalnych preparatów dla zwierząt oraz usuwaniu włosów z kanału słuchowego. Pozwala to na lepszą wentylację ucha, co jest szczególnie istotne dla psów o długich i opadających uszach. Wszystkie Pieski bez względu na rasę,  powinny mieć regularnie przeglądane i czyszczone uszy. Zapobiegamy w ten sposób stanom zapalnym, grzybicom oraz  innym chorobotwórczym patogenom.

KOSMETYKA OCZU

Szczegóły usługi

przylepione w kącikach oczu wydzieliny prowadzić mogą do odparzeń skóry, co jest niestety bolesne i trudne w leczeniu.  Dlatego ważne jest ich regularne czyszczenie.

MYCIE ZĘBÓW

Szczegóły usługi

stan uzębienia zwierzaka, podobnie jak u człowieka, ma ogromny wpływ na jego zdrowie ogólne i jego organy wewnętrzne, m.in. na serce, wątrobę, nerki i płuca.. Mycie zębów zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego prowadzącego do stanów zapalnych dziąseł. Na zębach czworonogów odkłada się osad od jedzenia i twardej wody, który z czasem tworzy kamień. Regularne czyszczenie jamy ustnej niweluje nieprzyjemny zapach oraz wpływa pozytywnie na stan zębów oraz dziąseł zwierzaka. W salonie higiena zębów będzie odbywać się za pomocą innowacyjnej szczoteczki Emmi-Pet. Szczoteczka Emmi-Pet funkcjonuje inaczej, niż konwencjonalne lub elektryczne szczoteczki do zębów, które czyszczą poprzez tarcie mechaniczne. Ona wykorzystuje właściwości ultradźwięków, które czyszczą bez konieczności szczotkowania. To nowa alternatywa dla właścicieli psów, którzy chcą dbać o zęby swojego pupila a nie chcą poddawać go narkozie. Jest to kosmetyczny zabieg, bezbolesny dla psa. Szczoteczka nie wydaje żadnych dźwięków, nie wibruje więc psy nie stresują się podczas zabiegu. Ultradźwięki powodują zmiękczenie kamienia nazębnego i działają sterylizująco na bakterie jamy ustnej, jednocześnie są zupełnie nie szkodliwe dla naszego czworonoga. Zmiękczony kamień łatwiej zdjąć ręcznym skalerem, a stany zapalne dziąseł szybciej się goją po naświetlaniu ultradźwiękami. Po wyczyszczeniu zęby są białe jak u szczeniaka.

Profilaktyka polega na naświetlaniu zębów ultradźwiękami przy użyciu specjalnej pasty. Żeby zapobiec odkładaniu się płytki nazębnej i powstawaniu kamienia dobrze jest powtarzać zabieg, zależnie od psa co 2 lub 3 miesiące.

OBCINANIE PAZURÓW

Szczegóły usługi

zabieg ten związany jest z koniecznością regularnego przycinania pazurów zwierząt. Obcinanie pazurów to szalenie ważna sprawa. Niektóre psy ścierają je sobie samodzielnie – tak, że w ogóle nie trzeba ich obcinać, inne natomiast koniecznie trzeba skracać. Gdy pazury są odpowiedniej długości, psi nadgarstek ma prawidłową pozycję, jednak kiedy pazury zaczynają przerastać, ciężar ciała nie jest równomiernie rozłożony, a to obciąża stawy i może powodować ból. Bywa, że problemy ortopedyczne kończą się wkrótce po tym, jak psu obetnie się pazury tak, by były milimetr nad podłożem.